Jeg har blitt influenced.. Så til de grader. Hahah.. Jeg er kanskje litt sent ute, men første gang jeg smakte matcha holdt jeg på å brekke meg! Jeg syntes det smakte helt forferdelig faktisk, men nå, etter årenes omløp som de så fint sier, så liker jeg det faktisk. Jeg tror dog ikke jeg hadde likt det like godt om jeg ikke hadde brukt oppskriften jeg har klart å mikse meg frem til. Jeg prøvde nemlig å drikke en kald matcha latte i går med helt samme oppskrift (bare at den var kald) og det smakte helt grusomt. Så, vi holder oss til den varme oppskriften og tenker på hvor sunt dette faktisk er for både kropp og sjel. Neida, joda. Men det er skikkelig godt, og i går drakk jeg tre stykker på rappen. Matcha er dessverre ekstremt dyrt, men det skal heller ikke så mye oppi glasset!
Matcha skal være godt for helsen og inneholder masse antioksidanter! Det er grønne blader som sagte kvernes, derav den dyre prisen.
// Matcha should be good for your health and contains lots of antioxidants! It is green leaves that are softly grounded, thats the expensive price.
RECIPE:
1 teskje med matcha / 1 teaspoon matcha 1 teskje vaniljepulver / 1 teaspoon vanillapowder Oatly Ikaffe havremelk (steamet) eller varmet i skjele / Oat milk (warm it up) En dæsj med honning / Honey
Bland sammen matcha og litt varmt vann fra springen (ikke lunket) sammen i en liten bolle og rør rundt med visp. Du skal røre til den er helt klumpfri. Steam havremelken imens, hvis du ikke har en steamer bruk en skjele og varm det opp selv. Bland alt sammen i et glass og tilsett honning og vaniljepulver! Og nei, vaniljesukker etc er ikke det samme! Rør godt rundt og enjoy, superdigg!
Hei! Hvor får jeg tak i skålen og matcha «vispen»? 🙂
milla <3
Hvor får man tak i vaniljepulver?
kjøpte min på helsekost! <33
Du skal aldri ta varmt vann rett fra springen?? Trodde alle lærte det når de var barn. Må kokes