sponset opphold
EN FANTASTISK FROKOST I BUDAPEST
Jeg er i Budapest! Maur i rompa og alltid på reisefot! Denne gangen har jeg reist sammen med Cornelia og en av hennes venninner. Broren til Cornelia bor i Budapest da han studerer her, så vi er på besøk og ikke minst skal vi på Karpe Diem konsert! Jeg gleder meg masse som dere kanskje forstår, haha. Føler jeg er verdens største stalker og stor fan, for å si det mildt.. Jeg har heller aldri vært i Budapest før, men synes til nå det er fantastisk fint. Rart hvordan man kan sette seg på et fly i et par timer og være i en helt annen verden. Jeg tror kanskje det er nettopp derfor jeg reiser så mye, jeg mener.. Når jeg reiser glemmer jeg alt annet. Jeg glemmer bort venner, familie og andre steder. Ikke i den forstand at jeg glemmer glemmer de. Men dere forstår hva jeg mener. Min verden stopper, og jeg får lov til å ta en del av en helt annen verden. Jeg eksisterer ikke lenger, føles det kanskje som. Vi snakket om det i går, at alle har sin måte å rømme på. Min er definitivt slik. Jeg har alltid sagt at det ikke er dopet som gjør deg avhengig. Det er spørsmålet om du liker virkeligheten eller ikke. Hvor mye du har lyst til å rømme fra ditt eget liv. Jeg, jeg liker virkeligheten. Jeg liker å være tilstede, og ikke minste meg selv. Mens andre? Andre liker å miste følelsen av omgivelsene rundt seg. Så kanskje det da er slik, at vi alle har et behov for å stikke av og rømme. Min har vært å reise, og flytte. En liten morgentanke her jeg ligger i morgenkåpe og tøfler. Ingen kjenner meg. Ingen vet noe om meg og ingen kan forstå hva jeg sier. Akkurat slik jeg liker det. Nå skal vi slappe av litt før vi ordner oss til konserten, what to wear?! Haha.
Corinthia Hotel Budapest - A beautiful place, champagne breakfast & good service
// I’m in Budapest! Always on the move! This time I traveled together with Cornelia and one of her friends. Cornelias brother lives in Budapest when he is studying here, so we`re on a visit and not least we are going to the Karpe Diem concert! I look forward to that, as you may understand, haha. I feel that I am the biggest stalker and a huge fan, to say the least .. I’ve never been to Budapest before but seems amazing. Funny how you can sit on a plane for a few hours and be in a completely different world. I think maybe that’s why I travel so much, I mean .. When I travel I forget everything else. Forgetting away friends, family and other places. Not in the sense that I forget, forget. But you know what I mean. My world stops, and I’m allowed to take part of a completely different world. I no longer exists, it may feel like. We talked about it yesterday, that everyone has their own way to escape. Mine is definitely so. I’ve always said that it is not the dope that makes you addicted. That is the question whether you like reality or not. How much you want to escape from your own life. I, I like reality. I like to be present, and not least myself. While others? Others like to lose the sense of his surroundings. So perhaps it is then so, that we all have a need to run away and escape. my escape is traveling and moving. A little morning thought here I am lying in a bathrobe and slippers. No one knows me. Nobody knows anything about me and no one can understand what I’m saying. Just the way I like it. Now we will relax a bit before we go to the concert, what to wear ?! Haha //





ville bare stoppe innom og si at jeg er så glad for at du har det så bra. du er mitt desidert største forbilde og jeg er så stolt av deg og alt du står for og har utrettet. fortsett sånn, jeg heier alltid på deg.
looots of love
Haha morsomt at du har reist til Budapest for norsk konsert. Har en del norske venner som også er der. Bor 2 timer unna med bil, så skulle ha dratt jeg også. Ps: du må prøve sushi der nede! Husker ikke navnet, men google sushi og tablet. Du kan bestille/spise hvor mye du vil for en billig penge og får utdelt en tablet på bordet som du bestiller fra. Anbefales!
Men dop kan gjøre deg avhengig da. Sånt rent fysiologisk 🙂